Nasz Punkt Przedszkolny to miejsce niezwykłe, w którym z przyjemnością spotykają się wszystkie dzieci. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli panuje w nim przyjemna, domowa atmosfera. Jesteśmy wykształconym oraz doświadczonym w pracy z dziećmi zespołem pedagogów i na pierwszym miejscu stawiamy zaspokajanie potrzeb naszych dzieci. Ważne jest dla nas to, by przedszkolaki czuły się u nas bezpiecznie i dobrze, bo tylko wtedy będą mogły rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć wiedzę o otaczającym je świecie. Dzieci w naszej placówce mają sporo swobody na samodzielne odkrywanie własnych zdolności oraz nabywanie pewności siebie w działaniu. Nauczyciel jest przewodnikiem i pilnym obserwatorem każdego dziecka.

Dużą wagę przykładamy do rozwoju w zgodzie ze środowiskiem naturalnym dlatego w ramach zajęć pozaprogramowych dzieci biorą udział w warsztatach naukowych, hodują rośliny, przeprowadzają obserwacje przyrodnicze podczas spacerów. Posiadamy również terrarium z budzącymi ciekawość wśród dzieci a czasem przerażenie u dorosłych sympatycznymi patyczakami.

Niezwykle istotnym składnikiem naszej pracy jest dobra współpraca z rodzicami naszych podopiecznych. Wyznając zasadę, iż dziecko jest dla nas równie ważne, jak dla jego opiekunów, rzetelnie przekazujemy wszelkie istotne informacje na temat aktywności podejmowanych przez dziecko, jego dokonań, sukcesów, ale i trudności, by móc wspólnie je rozwiązać. Z drugiej strony pragniemy rodziców naszych dzieci zaangażować do aktywnego działania na rzecz Przyjaciół Żyrafy, by dla rodziców i ich dzieci było to ważne miejsce. Dlatego też zapraszamy rodziców na spotkania, podczas których mają oni możliwość przedstawić dzieciom swoje zawody, pasje a także organizujemy imprezy okolicznościowe takie jak dzień Babci i Dziadka, piknik z okazji rozpoczęcia lata, które integrują całe rodziny.

Ze względu na położenie Punktu Przedszkolnego „Przyjaciele Żyrafy” i gwałtowny rozwój miasta wśród dzieci w naszej placówce, znajdują się również te pochodzące z innych krajów i kultur. Stawia to przed nami nowe wyzwania i pozwala zarówno dzieciom jak i nauczycielom doświadczać i uczyć się otwartości, zrozumienia i tolerancji, a także pozwala na poznawanie złożoności świata już od najmłodszych lat. Często zapraszamy naszych, pochodzących z zagranicy rodziców na spotkania, podczas których mogą opowiedzieć o swoim kraju, jego historii i kulturze a także uwzględniamy w naszym kalendarzu ich święta narodowe.